Çocuğuna Koçluk Yap (5 yaş +)

 

Koçluk Oyunları setimizde, oyunları ayrıntılarıyla anlatan bir kılavuz, bir oyun alanı, 6 farklı oyuna ait oyun kartları, oyun pulları var.

Oyun Araçları Nelerdir?

1 adet oyun alanı platformu, 1 adet oyunun tüm detaylarını içeren oyun kılavuzu, 1 adet mutlu yüz pulu, 1 adet mutsuz yüz pulu, Zihin Televizyonu soru kartları, Duygularımı Boyuyorum soru kartları, Elinde mi? soru kartları, Farklı Bir Şey Düşün soru kartları, Nelerle İletişim Halindeyim? soru kartları.

Çözüme Odaklan oyunu çocuğun eğitimine ve zihinsel gelişimine nasıl katkı sağlar ve destek olur?

Zihin Televizyonu Oyunu

Çocuğun hayal gücünü ve soyut düşünebilme becerisini geliştirir, vizyonerliği destekler, zihnindeki karar verme mekanizmalarını tetikler ve geliştirir.

Duygularımı Boyuyorum Oyunu

Çocuğun pozitif ve negatif duyguları ayrıştırabilmesini, pozitif duygulara odaklanmasını, duyguları anlamasını sağlar ve çocuğun duygusal zekâsını geliştirir.

Bu Dünya Hepimizin Oyunu

Çocuğun anlamlı ve güzel bir dünya oluşturma ve evrensel pencereden bakabilme bilincini geliştirir. Çocuğa, yargılamadan yaşama ve mutlu olabilme becerisi kazandırır, bu becerinin yetişkinlik dönemine aktarılmasına destek olur.

Elinde mi? Oyunu

Çocuğa kontrolünde olan ve olmayan durumları fark ettirir, çocuğun sorumluluk alanlarını belirleyebilme ve sorumluluklarını yapabilme yeteneğini geliştirir. Çocuğun analitik zekâ gelişimine destek olur. Problem çözme becerisini geliştirir.

Nelerle İletişim Halindeyim Oyunu

Çocuğa çevre-doğa-dünya ile bütünsel bir iletişim içinde olma farkındalığını kazandırır, çocuğun sosyal zekâ gelişimine destek olur.

Farklı Bir Şey Düşün Oyunu

Çocuğun farklı düşünce bağlantıları kurarak yaratıcı düşünme yeteneğini geliştirir, alternatif seçenekleri görebilme yetisi kazandırır. Çocuğun mesleklere olan yatkınlığı ve yakınlığı konusunda ipuçları elde etmenizi sağlar.

Çocuğuna Koçluk Yap Oyunu Nasıl Oynanır?

Oyun kılavuzunda oynamak istediğiniz oyunu, çocuğunuzla birlikte seçin. Mutlu Yüz ve Mutsuz Yüz kartlarını oyun alanına yerleştirin. Oyunun rengine bakın ve aynı renkteki oyun kartlarını alın. Çocuğunuzdan bir kart seçmesini isteyin. Kartta yazılı olan soruyu okuyun. Çocuğunuzun cevabını dikkatle dinleyin. Verdiği cevap, Kılavuzdaki kriterlere uygunsa, çocuğunuzdan mutlu yüz kartını bir basamak yukarı çıkarmasını isteyin. Eğer cevabı uygun değilse Mutsuz Yüz kartıyla bir basamak aşağı inmesini söyleyin. Mutlu Yüz kartı 10.basamağa ulaşana kadar kart alıp cevaplamaya devam edin.

Koçluk oyunları sosyal zekâ geliştirici ve eğitici oyunlardır. Oynarken hem çocuğunuzla kaliteli zaman geçirmiş hem de gelişimine katkıda bulunmuş olacaksınız.

Keyifli paylaşımlar, iyi eğlenceler…

1

“Koçluk Oyun Araçları önce evde çocuklarımla birlikte oynadım. Nitelikli, keyifli zamanlar geçirdik. Öğretmen olarak özellikle öğrenme güçlüğü olan, disleksi olarak tanımlanmış çocuklara uyguladım. Bunlar çok özel çocuklar ve küçük bir dokunuşla fark yaratılabilecek çocuklar. Koçluk Oyunlarını bu özel çocuklarla paylaşmaktan, olumlu geri dönüşler almaktan mutluluk duydum. Özel çocuklara ulaşmanın keyfini yaşıyorum. Aynı zamanda sınıflarda Koçluk […]

Ruhsengül KAMİLOĞLU -

Sınıf Öğretmeni - Anne
2

“Koçluk Oyun Araçlarının çocuğu birey olmaya taşıdığını düşünüyorum. Oyun tasarımına göre çocuklar merdivenlerle her seferinde bir tık üstüne taşıyıp ilerletiyor kendini. Olumsuz süreçlerde ise onu geriye götürebilecek bakış açısını görüp bunun geri bildirimini alarak yine kendini ileriye taşıyor. Böylece gerilemesi mümkün değil, hep kendini ileriye taşıyor çocuk. Bu da ona elbette mutluluk yaşatıyor. Oyun araçlarını […]

Beste SERÇİN KALFAOĞLU -

Anaokulu Öğretmeni