Çözüme Odaklan Oyunu (10 yaş+)

Oyun Araçları Nelerdir?

1 adet oyun alanı platformu, oyunun tüm detaylarını içeren oyun kılavuz, Mutlu-Mutsuz yüz kartı ve 6 farklı oyun kartları.

Çözüme Odaklan oyunu çocuğun eğitimine ve zihinsel gelişimine nasıl katkı sağlar ve destek olur?

Çözüme Odaklan oyunu çocuğun eğitimine ve zihinsel gelişimine nasıl katkı sağlar ve destek olur?

Zihin Ekranı ile Kendini Keşfet Oyunu

Çocuklarda hayal gücünü, soyut düşünmeyi ve vizyonerliği destekler. Çocuk zihnindeki karar verme mekanizmalarını tetikler ve geliştirir.

Duygularını Anla Oyunu

Çocuğun olumlu ve olumsuz duyguları ayırt edebilmesini, olumsuz duyguları dönüştürebilmesini sağlar, empati kurabilme yeteneği kazandırır, duygusal zekayı geliştirir.

Keşif Haritası Oyunu

Çocuğun kendini keşfetmesini sağlar. Çocukta var olan başarı, hedef, özgüven vb. değerleri güçlendirir.

Kontrolü Eline Al Oyunu

Çocuğun kontrolünde olan ve olmayan durumları ayırt edebilmesini ve sınırlarının, sorumluluk alanlarının farkına varmasını sağlar.

Çözüme Odaklan Oyunu

Çocuk sorun odaklı bakış açısından uzaklaşır ve çözüm odaklı bakış açısına odaklanır.

Arkadaşını Kurtar Oyunu

Çocuk, olumsuz düşünce ve alışkanlıkları fark ederek kontrolü eline almayı öğrenir ve bir arkadaşına yardım değeri üzerinden kendi güçlerinin farkına varma ve bu güçlerini kullanma becerisi geliştir.

Çözüme Odaklan Nasıl Oynanır?

Oyun kılavuzunda oynamak istediğiniz oyunu, çocuğunuzla birlikte seçin. Mutlu Yüz ve Mutsuz Yüz kartlarını oyun alanına yerleştirin. Oyunun rengine bakın ve aynı renkteki oyun kartlarını alın. Çocuğunuzdan bir kart seçmesini isteyin. Kartta yazılı olan soruyu okuyun. Çocuğunuzun cevabını dikkatle dinleyin. Verdiği cevap, kılavuzdaki kriterlere uygunsa, çocuğunuzdan Mutlu Yüz kartını bir basamak yukarı çıkarmasını isteyin. Eğer cevabı uygun değilse Mutsuz Yüz kartıyla bir basamak aşağı inmesini söyleyin. Mutlu Yüz kartı 10. basamağa ulaşana kadar kart çekip cevaplamaya devam edin.

Keyifli paylaşımlar, iyi eğlenceler…

1

“Koçluk Oyun Araçları önce evde çocuklarımla birlikte oynadım. Nitelikli, keyifli zamanlar geçirdik. Öğretmen olarak özellikle öğrenme güçlüğü olan, disleksi olarak tanımlanmış çocuklara uyguladım. Bunlar çok özel çocuklar ve küçük bir dokunuşla fark yaratılabilecek çocuklar. Koçluk Oyunlarını bu özel çocuklarla paylaşmaktan, olumlu geri dönüşler almaktan mutluluk duydum. Özel çocuklara ulaşmanın keyfini yaşıyorum. Aynı zamanda sınıflarda Koçluk […]

Ruhsengül KAMİLOĞLU -

Sınıf Öğretmeni - Anne
2

“Koçluk Oyun Araçlarının çocuğu birey olmaya taşıdığını düşünüyorum. Oyun tasarımına göre çocuklar merdivenlerle her seferinde bir tık üstüne taşıyıp ilerletiyor kendini. Olumsuz süreçlerde ise onu geriye götürebilecek bakış açısını görüp bunun geri bildirimini alarak yine kendini ileriye taşıyor. Böylece gerilemesi mümkün değil, hep kendini ileriye taşıyor çocuk. Bu da ona elbette mutluluk yaşatıyor. Oyun araçlarını […]

Beste SERÇİN KALFAOĞLU -

Anaokulu Öğretmeni