Ruhsengül KAMİLOĞLU

Sınıf Öğretmeni – Anne

“Koçluk Oyun Araçları önce evde çocuklarımla birlikte oynadım. Nitelikli, keyifli zamanlar geçirdik. Öğretmen olarak özellikle öğrenme güçlüğü olan, disleksi olarak tanımlanmış çocuklara uyguladım. Bunlar çok özel çocuklar ve küçük bir dokunuşla fark yaratılabilecek çocuklar. Koçluk Oyunlarını bu özel çocuklarla paylaşmaktan, olumlu geri dönüşler almaktan mutluluk duydum. Özel çocuklara ulaşmanın keyfini yaşıyorum. Aynı zamanda sınıflarda Koçluk oyun araçları ile oynamaya başladık. Bireysel olduğu gibi guruplarla da harika paylaşımlarda bulunabilmek çok keyifli.”

****************************************

Zuhal BARTU

Anaokulu Öğretmeni – Anne

“Koçluk Oyun Araçları, çocukların hayal dünyasını genişleten yaratıcı oyunlar. Bu oyunlarda sınır yok. Oyunun kuralları olduğu halde, çok enteresan şekilde sınırsız bir çizginin içinde oyun oynuyorsunuz. Çünkü bu oyunlar çocuğun ufkunu, zihnini inanılmaz şekilde açan oyunlar. Oyun demek eğlence demek çocuk için. Koçluk Oyunları sayesinde, eğlenme başladığında öğrenme kendiliğinden geliyor. Özellikle mıknatıslı olan magnet oyunlarından çocuklar çok keyif alıyorlar. Bu oyunları sınıfta da oynayabiliyorum. Her seferinde hem gülüyor hem çok eğleniyoruz.”

****************************************

Beste SERÇİN KALFAOĞLU

Anaokulu Öğretmeni

“Koçluk Oyun Araçlarının çocuğu birey olmaya taşıdığını düşünüyorum. Oyun tasarımına göre çocuklar merdivenlerle her seferinde bir tık üstüne taşıyıp ilerletiyor kendini. Olumsuz süreçlerde ise onu geriye götürebilecek bakış açısını görüp bunun geri bildirimini alarak yine kendini ileriye taşıyor. Böylece gerilemesi mümkün değil, hep kendini ileriye taşıyor çocuk. Bu da ona elbette mutluluk yaşatıyor. Oyun araçlarını sağladığı diğer bir çıktı da, çocuğun hedeflerine giden yolu keşfedebilmesi. Biz bu oyunlarda A Planı, B planını konuşuyoruz ve bu hedeflerle oyun oynuyoruz. Çocuğun hedef bilincine katkıda bulunuyor, araç oluyorsam, hayattaki mottomu gerçekleştirmişim demektir.”

****************************************

Selcan BİLGİN

Profesyonel Koç – Zeka Oyunları Eğitimcisi

“Okula gitmek istemeyen, ödev yapmak istemeyen, elindeki logo ile silah yapan, şiddet oyunları oynayan çocuk kitleleri var. Çocukların dünyasında gerçekten güçlü çözümlere ihtiyaç var. Bu nedenle alternatif oyunların tasarlanması ve oynanmasını önemli buluyorum. Koçluk Oyun Araçları, soru soran, farkındalığı yüksek çocuklar yetiştirmeyi hedefliyor.  Üstün zekalı çocukların mevcut zekalarını doğru yönlendirmeye, potansiyellerini doğru kanalize etmeye ihtiyaçları var. Koçluk Oyun Araçları bu anlamda çok sayıda çocuğun ihtiyacını karşılayacağını, fayda sağlayacağını düşünüyorum.”

****************************************

İpek DALKIRAN

Yönetici – Eğitmen – Anne

“Koçluk Oyun Araçları eğitiminde 5+ ve 10 yaş+ çocukların dünyasına keşif yolculuğu kıymetliydi. Bu eğitime katıldığım üç haftalık süreçte çocuklarım sürekli bu oyunları oynamak istedi. Çok kıymetliydi, değerliydi.”

****************************************

Hale ONAY

Koç – Anne

“Çocukların bu oyunları severek oynamalarının altında duygularını ifade etmek ve birey olarak varoluşlarını hissetmek yatıyor bence. Koç olarak gözlemim şu oldu; Çocuklar ailesinde, çevresinde yaşanan problemleri oyuna taşıyabiliyor. Saf, temiz oldukları için problemi çabucak görebiliyor, kolayca çözülebiliyorlar. Böylece öz potansiyellerini ortaya çıkarmış oluyorlar. Aynı zamanda şunu da söylemek istiyorum: Oyun alanının merdiven şeklinde tasarlanması onlarda ilerleme isteği oluşturuyor. Çocuklar başarmak, yükselmek, ilerlemek istiyorlar ve bu duygularını Koçluk Oyunları ile harika bir şekilde tatmin ediyorlar.”

****************************************

Zümrüt ÖZBATIR

Koç – Anne

“Bu eğitim çocuklara harika tohumlar atıyor. Oyunda yer alan güçlü sorular, çocukların hayata bakış açısını zenginleştiren, kendi kişisel gelişimlerini sağlayan tohumlar. Çocuğa doğru tohumu atınca doğru bir şekilde meyve verecektir. Bir anne, bir Koç olarak söylemeliyim ki, oyunlar Koçluk felsefesine, mantığına sağlam bir şekilde oturmuş. Çocuklarla oyun oynarken, çocukların bu sorularla doğru düşünmeyi daha iyi öğrendiklerini gözlemledim.”

****************************************

Sedef TEZCANLIOL

Sınıf Öğretmeni

“Bu eğitimin öğretmen olarak çok faydasını gördüm, eğitimden çok memnun ayrıldım. Eğitim gerçekten profesyonel olarak tasarlanmış, içi dolu dolu olan, çocukların ihtiyacı olan bilgileri içeren bir eğitimdi. Çocukların içsel gelişimlerine, kişisel gelişimlerine fayda sağlayacak çalışmaydı. Teşekkür ederim.”

****************************************

Aslıhan AKKOYUNLU

Öğretmen – Koç – Anne

“Ders öncelikli çocuklar ve veliler için. Fakat bu Koçluk Oyun Araçları aynı zamanda çocukların problem çözme becerisini geliştiriyor Bu sayede çocuklar dersler ve sınavlar hakkında stres verici, zorlayıcı durumları aşabiliyorlar. Çünkü oyunlar öyle tasarlanmış ki çocukların çözüm odaklı düşünme yeteneğini geliştiriyor. Pek çok çocuğa problem gibi gelen durumlar, oyunları oynayan çocuklar için bir süre sonra aşılabilir hale geliyor.”

****************************************

Senem SUNAR GÖK

Elektrik & Elektronik Mühendisi – Eğitim Koçu – Anne

“Koçluk Oyun Araçlarının çocuklara özel tasarlanmış olması önemli bir nokta. Çocukların olumlu olumsuz özelliklerini tanımlamasını, yaratıcılığını keşfetmesini, odaklanma, dikkat ve konsantrasyon geliştirmesini sağlıyor.”

****************************************

Şükran HANIMOĞLU

Elektronik Mühendisi – Eğitim Koçu – Anne

“Koçluk Oyun Araçları, çocukların kafasındaki düşünceyi olumsuzdan olumluya dönüştürebilmeyi öğreniyorlar. Çocuğun var olan sorunlarının çözümünün elinde olduğunu hissetmesi, empatik bir şekilde bakabilmesi oyunun diğer güçlü tarafları. Bu aynı zamanda arkadaşlık ilişkilerini besleyen bir şey, çünkü arkadaşlarıyla oynayabilirler.”

****************************************

Gülden GÖRGENÇ

Eğitmen – Koç

“Koçluk oyun araçları ile çocuklar düşünmeyi seçenekli düşünmeyi, alternatif, analitik düşünmeyi öğreniyor. Özellikle 10-13 yaş sürecindeki çocukların olumsuz bakış açısını dönüştürüyor olmalarını ve hayatlarının kontrolünü kendi ellerine almalarının ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu nedenle Koçluk Oyun Araçları beni çok heyecanlandırıyor. Bir eğitmen olarak, çocuklar üzerinde fark yaratacağıma inanıyorum.”

****************************************

Mukayye DEMİR

Çocuk Fizyoterapisti – Eğitmen

“Yarış içinde olmadan paylaşmak, yargılanmadan kendini ifade etmek, oyunlar bu temel prensiplerden hareket ediyor. Çocukların takım çalışmasına yatkın olması için bu oyunlardan faydalanabilir. Takım ile iş birliğini öğrenen çocuk, hayatını kolaylaştırmış olur.”