Games
By Games0 Comment

Çözüme Odaklan

Oyun Araçları Nelerdir?

1 adet oyun alanı platformu, oyunun tüm detaylarını içeren oyun kılavuz, Mutlu-Mutsuz yüz kartı ve 6 farklı oyun kartları.

 

Çözüme Odaklan oyunu çocuğun eğitimine ve zihinsel gelişimine nasıl katkı sağlar ve destek olur?

Zihin Ekranı ile Kendini Keşfet Oyunu,  çocuklarda hayal gücünü, soyut düşünmeyi ve vizyonerliği destekler. Çocuk zihnindeki karar verme mekanizmalarını tetikler ve geliştirir.

Duygularını Anla Oyunu, çocuğun olumlu ve olumsuz duyguları ayırt edebilmesini, olumsuz duyguları dönüştürebilmesini sağlar, empati kurabilme yeteneği kazandırır, duygusal zekayı geliştirir.

Kontrolü Eline Al Oyunu, çocuğun kontrolünde olan ve olmayan durumları ayırt edebilmesini ve sınırlarının, sorumluluk alanlarının farkına varmasını sağlar.

Çözüme Odaklan Oyunu ile çocuk sorun odaklı bakış açısından uzaklaşır ve çözüm odaklı bakış açısına odaklanır.

Keşif Haritası Oyunu,  çocuğun kendini keşfetmesini sağlar. Çocukta var olan başarı, hedef, özgüven vb. değerleri güçlendirir.

Arkadaşını Kurtar Oyunu ile çocuk, olumsuz düşünce ve alışkanlıkları fark ederek kontrolü eline almayı öğrenir ve bir arkadaşına yardım değeri üzerinden kendi güçlerinin farkına varma ve bu güçlerini kullanma becerisi geliştir.

Çözüme Odaklan Nasıl Oynanır?

Oyun kılavuzunda oynamak istediğiniz oyunu, çocuğunuzla birlikte seçin. Mutlu Yüz ve Mutsuz Yüz kartlarını oyun alanına yerleştirin. Oyunun rengine bakın ve aynı renkteki oyun kartlarını alın. Çocuğunuzdan bir kart seçmesini isteyin. Kartta yazılı olan soruyu okuyun. Çocuğunuzun cevabını dikkatle dinleyin. Verdiği cevap, kılavuzdaki kriterlere uygunsa, çocuğunuzdan Mutlu Yüz kartını bir basamak yukarı çıkarmasını isteyin. Eğer cevabı uygun değilse Mutsuz Yüz kartıyla bir basamak aşağı inmesini söyleyin. Mutlu Yüz kartı 10. basamağa ulaşana kadar kart çekip cevaplamaya devam edin.

Keyifli paylaşımlar, iyi eğlenceler…Leave a reply